Posted in Podporka, Život v skupine

Pondelková podporka – Máme doma škôlkára

Leto sa skončilo a škola je opäť tu. Pre mnohých rodičov, a predovšetkým pre mnohé mamky, je tento čas o to významnejší, že s ním prichádza prvé väčšie odlúčenie v podobe nástupu dieťatka do materskej školy alebo jasličiek.

S nástupom dieťaťa do predškolského zariadenia si veľa z nás kladie otázky a hľadá na ne odpovede. Dá sa dieťatko pripraviť na nové prostredie? Ako pomôcť dieťatku lepšie zvládať odlúčenie? Kedy je vôbec vhodný čas na to, aby sme dieťatko dali do škôlky či jasličiek? Aké problémy či ťažkosti očakávať? Ako zvládnuť prvé dni v škôlke či jasliach? Ako je to s chorobami a chorobnosťou detí v škôlke a jasliach? A čo my, mamy, ako zvládame odlúčenie my? A ako do toho zapadá možno aj také nosenie či dojčenie?

Ak aj vy hľadáte odpovede na tieto otázky, ak máte doma malého škôlkárika či škôlkárku a chcete sa podeliť so svojimi čerstvými dojmami a zážitkami, ak vás ešte len nástup do predškolských zariadení čaká a chceli by ste sa naň dobre pripraviť, alebo vás jednoducho táto téma zaujíma, príďte v pondelok na našu pondelkovú podporku, ktorá je venovaná práve problematike adaptácie dieťatka na nové prostredie v materskej škole či jasliach.

article-1116602-030EFF8D000005DC-57_468x414.jpg

Prichystaná je pre vás priateľská a neformálna debata, ktorá sa bude niesť v duchu vymieňania si informácií a skúseností, no zároveň bude obohatená aj vstupmi skúsených mamičiek – odborníčok. Prvou z nich bude Marianna, učiteľka v materskej škole, s približne 10 ročnými skúsenosťami s pôsobením v MŠ. Je zároveň mamičkou dvoch chlapcov, Timiho a Tedyho, takže sa na celý proces vie pozrieť z dvoch strán – ako matka, no zároveň i ako učiteľka MŠ. Druhou je Vierka, psychologička a psychoterapeutka, ktorú sme už na našich podporkách a besedách mali možnosť zažiť a vypočuť si. Vierka sa venuje okrem iného aj detským pacientom na pediatrii, a sama je mamičkou jednej dcérky. Na besede by nám mohla pomôcť hľadať odpovede na to, ako docieliť kvalitný a láskyplný vzťah s deťmi a zároveň im vštepovať čo je správne a nesprávne. Teda dotkli by sme sa otázok pozitívneho prístupu k výchove detí v kontexte zvládania nástupu do predškolského zariadenia.

Čaká nás zaujímavá debata, čo poviete? 🙂 My sa na vás už teraz tešíme a pripomíname základné informácie ohľadom podporky:


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 11.9. 2017 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka s besedou).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).


Tešíme sa na Vás 🙂 .

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s