Posted in Život v skupine

Uhorková sezóna ?! :-D

Lenivé letné dni, každý rok opakujúce sa správy v novinách či v telke. obdobie, kedy sa nič podstatného nedeje,  často označované  ako “uhorková sezóna” (aj keď tí čo vymysleli tento názov,  uhorky asi nikdy nenakladali, inak by vedeli koľko je s tým roboty 😀 Leto v našej skupine však rozhodne nemôžeme nazvať lenivé! Aj keď to možno tak vyzerá, že nerobíme nič, opak je pravdou. Usilovne pracujeme, aby sme mali bohatú jeseň! Tak dobre, nie až tak veľmi usilovne …  aj my dovolenkujeme 🙂

Poznáte to, niečo končí a niečo začína, život so sebou prináša nové výzvy a je na nás ako ich príjmeme. Inak to nie je ani u nás. S letom končí fungovanie neziskovej organizácie Dieťa v náručí, ktorá zastrešovala všetky aktivity regionálnej fb skupiny Nosíme deti v Prešove.

K tomuto kroku nás viedlo viacero skutočností a verte, nebolo to ľahké rozhodnutie.  Pre pracovnú zaneprázdnenosť zakladajúcich členiek i pre zvyšujúce sa nároky na administratívne záležitosti týkajúce sa chodu neziskovky (podvojné účtovníctvo, vypracovanie výročnej správy, GDPR..),  sme sa po dlhých úvahách rozhodli činnosť neziskovky ukončiť a vrátiť sa k neformálnej podobe fungovania skupiny. Aj takto sa chceme poďakovať všetkým partnerom, ktorí s nami túto cestu prešli,  zostávajú nám verní a aj naďalej nás podporujú. Ďakujeme!

Naďalej zostávame aktívnou komunitou nosiacich rodičov a fanúšikov ergonomického nosenia.  Dobrá správa: regionálna podporná skupina Nosíme deti v Prešove na Facebooku zostáva  v prevádzke:-)

A stále tu budú pre vás programy, na ktoré ste zvyknutí,  hoci už pod novým menom:

Šatkáreň – požičovňa nosiacich pomôcok a oblečenia

Hračkáreň – požičovňa hračiek, hier a kníh

Osobné poradenstvo

Pondelkové stretnutia členov skupiny

Jednou zo zmien, ku ktorej sa vraciame, je presunutie Požičovní na pondelok, takže od jesene  budete  môcť vrátiť i požičať pomôcky či hračky pred začiatkom podporky. Veríme, že uvítate aj menší časový posun.  O dátumoch, časoch i mierne upravených pravidlách vás budeme včas informovať.

Stále sa snažíme prinášať zaujímavé témy a hostí na pondelkové stretká, kde radi privítame nováčikov, ktorí potrebujú poradiť, čo to naučiť. No chceme byť skupinou aj pre tých, čo už nosenie zavesili na klinec. Nebránime sa prinášať témy  aj mimo nosiaci svet – dojčenie, barefoot, kváskovanie, zdravý životný štýl, vzdelávanie, poradenstvo … lebo veď deti rastú a náš svet sa nescvrkol iba na šatky či nosiče 😀

Sme otvorení nápadom a čakáme aj na vaše návrhy čo by ste privítali.  To ako funguje skupina  záleží hlavne od jej členov. Ďakujeme vám, že ste! Za dodržiavanie pravidiel, tým, že sa zapájate  do aktivít,  držíte skupinu živou a činorodou.

Leto, prázdniny, dovolenky…. Stále častejšie je vidieť farebné nosiče, šatky (neprekonateľných pomocníkov na výlete kde ísť s  kočíkom je trápenie, alebo  keď už bolia nožky). Je príjemné vidieť toľko spokojných rodičov a spokojné deti 🙂 Veríme, že si užívate krásne nosiace leto! Nedávno ste si mohli prečítať oprášený, no stále aktuálny článok od Tatiany Novákovej o špecifikách nosenia v lete. Nezabúdajte na pitný režim, klobúky či slnečníky a v taške majte náhradné oblečenie …. lebo keď je horúco, spotíte sa tak či tak a možno nestojíte o titul “Miss spotené tričko” 😀

                                                    abstract-air-blue-1154985

Majte pekné leto!

p.s.:  nezabudnite sledovať fb – asi nám bude  smutno a tak vás budeme chcieť stretnúť aj cez leto!!!

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s