Posted in Podporka, Život v skupine

17.9.2018 Spoznajte čaro nosenia detí Dni aktívneho dobrovoľníctva

Čas letných dovoleniek je už definitívne preč! Veríme, že ste si ho užili v zdraví a v spokojnosti.  Teraz je príležitosť dať svojim dňom nové impulzy, nech sa je na čo tešiť. Dobrá správa je tu! Sme späť s pravidelnými pondelkovými podporkami.

Prvé septembrové  stretnutie našej skupiny bude také zoznamovacie 🙂 Nováčikom sa chceme predstaviť – kto sme, čo robíme, čo ponúkame a čo od toho všetkého očakávame. A pre mamky, ktoré sú v nosiacom svete už nejaký ten piatok, chceme ponúknuť priestor na zdieľanie skúseností z nosenia (alebo aj  sentimentu a spomienok). Chceme však otvárať aj témy  mimo nosenia, lebo priznajme si,  náš svet sa nescvrkol iba na šatky a nosiče 🙂  Témy, ktoré by boli zaujímavé aj pre rodičov, ktorí nemajú koho nosiť.

                                                ndpo-logo-red

Pondelok 17.9.2018 príďte medzi nás! V DII Brumik na 2ke, dajte si skvelú kávu a spoznajte náš tým dobrovoľníkov, ktorý pracuje na tom, aby skupina fungovala a plnila to, čo si pri jej zrode želali zakladajúce členky:  ponúknuť pomoc a podporu aby rodičia mohli nosiť svoje deti s láskou, spájať ich a vytvárať tak túto skvelú komunitu ľudí, ktorí majú odvahu robiť veci inak a v neposlednom rade šíriť osvetu o správnom ergonomickom nosení. Prosto dať o sebe vedieť:-)   A aj preto sa naša podporná skupina Nosíme deti v Prešove v rámci týždňa dobrovoľníctva zapojila do Dní aktívneho dobrovoľníctva.

Tým dobrovoľníkov v našej skupine má pod palcom komplex programov a služieb, ktoré majú za cieľ ponúknuť podporu a poradenstvo v oblasti nosenia detí v ergonomických pomôckach:

Pondelkové podporky – stretnutia členov a sympatizantov nosenia a zdravého životného štýlu, ktorí si radi si vypočujú zaujímavú besedu zo sveta nosenia, popritom si môžu skúsiť nosič, naviazať šatku, podeliť sa o  nosiace skúsenosti a naučiť sa nejaký gríf 🙂 alebo len potrebujú vyjsť z bytu medzi dospelé osoby 😀 a prísť na besedu s odborníkmi z rôznych oblastí ( logopédia, psychológia, barefoot, kváskovanie, fyzioterapia a.i.)

Individuálne poradenstvo –  využite službu certifikovanej poradkyne, ktorá má  čo-to odnosené,  vyskúšané a nechajte si poradiť pri výbere šatky, vhodného nosiča, naučiť úväz či len nastaviť nosič tak, aby bolo nosenie pohodlné pre obe zúčastnené strany. Zároveň sa vám dostane aj podpory a povzbudenie a ešte sa aj dozviete nejaký dobrý argument prečo nosiť.

40387795_676117852768017_4773570181991497728_n (1)

Šatkáreň – Požičovňa nosiacich pomôcok a oblečenia je jedinečná knižnica, v ktorej si môžete požičať šatky či nosiče ale aj oblečenie. Či už zvažujete kúpu,  ale najprv si  chcete si vyskúšať či je nosenie to pravé orechové, alebo len chcete skúsiť iný nosič, alebo možno len idete na oslavu a nutne potrebujete ružovú šatku 🙂 Za symbolický poplatok bez nutnosti zložiť depozit,  si môžete požičať čo potrebujete.

Hračkáreň – Požičovňa hračiek, hier a kníh má v ponuke vecičky, ktoré nie sú obyčajnými hračkami. Pri týchto sa nielen zabavíte, ale aj veľa zaujímavého dozviete. Ak ste napríklad doteraz nevedeli čo je to Kalimba, teraz si na nej môžete aj zahrať:-) Zaujímavá je aj ponuka kníh, ktoré nie sú  len na jedno prečítanie,  pripravte sa na to, že si ich budete chcieť kúpiť..

                                banner-320x100                                            Dobro+voľno(sť)+zadarmo = doborovoľník 🙂 taký novodobý hrdina.   Nosíme deti v Prešove  je skupina, ktorá funguje vďaka dobrovoľníckej činnosti.

Podľa Wikipédie je dobrovoľníctvo  altruistická aktivita na podporu dobra alebo zlepšovania ľudského života.  Dobrovoľníctvo je cenené pre rozvoj zručností, socializácie  a zábavu.  Je určené aj na nadviazanie kontaktov pre prípadné budúce zamestnanie. Ďalej uvádza, že  tátočinnosť môže u dobrovoľníka vytvárať pocit vlastnej hodnoty a rešpektu. Dobrovoľník za svoju prácu nedostáva žiadny finančný zisk, akurát tak dobrý pocit. Príďte sa presvedčiť, že aj v našej skupine to takto funguje a  spoznajte sa s našimi dobrovoľníkmi.

Tešíme sa na vás!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 3.9.2018 (pondelok)

ČAS: Pozor zmena!!!! 9:30 – 12:00 (od 9.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, zároveň sa v tom čase sa budú dať požičať pomôcky z našich Požičovní,  od 10.00 do 12.00 podporka).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 1,50  Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).

Tešíme sa na vás na pondelkovej podporke!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s