Posted in Beseda, Podporka

18.6.2018 Pondelková podporka Detské zúbky – beseda so stomatologičkou

Na pondelkovej  podporke sa vám pozrieme na zúbok 🙂

Starosti s detskými zúbkami začínajú niekoľko dní pred prerezaním toho prvého a končia niekedy na strednej…. Stále dookola: Čistiť , kontrolovať, meniť kefky, vyberať pasty a ísť na preventívku … riešiť fľaky, kazy, strojček a bojovať zo strachom z bolesti… lebo zuby sú smrrrť 😀 !

A viete, že to tak vôbec nemusí byť?  Naše pozvanie v pondelok do Brumika na Dvojke prijala mladá a veľmi milá pani stomatologička Janka Poľačeková, ktorá je aj mamkou malého dievčatka, tak sa môžeme tešiť aj na zaručené praktické tipy!  Aj pri zuboch platí, že je jednoduchšie problému predchádzať ako ho potom riešiť. Len treba vedieť ako na to!

Najčastejším ochorením, ktoré trápia zúbky je kaz. Nie, nie je to dedičné, ako sa mnoho ľudí nazdáva.  Zubný kaz je infekčné bakteriálne ochorenie a šírime ho na svoje deti hlavne my rodičia! Pusinkovaním  priamo na ústa,  olizovaním lyžičky pri kŕmení, či také ochutnanie nápoja z fľaše  keď sa napijeme cez cumeľ( slamku) alebo spoločný kornútik zmrzliny 😦

Pondelok sa dozvieme, že je dôležité už bezzubému  bábätku čistiť ústa. Ako je to s nočným dojčením a fľakatými zúbkami, aká má byť tá správna kefka, kedy a akú zubnú pastu použiť . Pani zubárka nám  poradí, kedy ísť s deťmi na premiérovú jazdu v zubárskom kresle a aj to,  že návšteva zubnej ambulancie môže byť celkom fajn. Ak ste ešte  nepočuli  o Bacilovi Cecilovi a jeho kámošoch Cilke s Emilom,  Janka vám ich predstaví. A spolu sa zbavíme  strachu zo zubárov.

Ak vás téma zaujala, v pondelok je Brumik na Dvojke otvorený práve pre vás! Dozviete sa všetko potrebné, aby ste boli pripravení, keď k vám príde  na návštevu Zúbková víla.

Tešíme sa na vás!

P.S.: Táto pondelková podporka je posledná pred letom:-) Po prázdninách sa vidíme opäť!

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 18.6. 2018 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka).

KDE: Brumik na Dvojke  (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP  3 EURÁ (v cene  sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička, čaj, džús  a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii)

#pondelkovapodporka #Brumik_na_dvojke

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s