Posted in Život v skupine

Deň nosiacej rodiny 2017 – rekapitulácia alebo najlepšie momenty :-)

V poslednú augustovú sobotu sme pripravili pod záštitou našej neziskovej organizácie Dieťa v náručí v areáli EkoParku Holá Hora jedinečný program – Deň nosiacej rodiny. Akcia bola určená všetkým, ktorým sa nosenie v ergonomických pomôckach stalo súčasťou života, no zároveň sme ju pripravili aj pre tých, ktorí s nosením ešte len začínajú alebo mu iba fandia. Prišli rodičia s deťmi v šatkách, nosičoch či kočíkoch, i “veľkáči” po vlastných. Vítaní boli všetci! A tak sme prišli aj my 🙂 .

Už pri vstupnej bráne nás vítali dobrovoľníci s úsmevom a dobrou náladou a tá nás sprevádzala počas celého popoludnia. Krátko po 14. hodine všetkých z pódia privítali organizátorky, nešetrili milým slovom, navnadili nás na program a už sa mohlo začať. 

Komentovaná prehliadka Ekoparku Holá Hora spojená s kŕmením zvieratiek zaujala malých aj veľkých. Pokochať sme sa mohli aj na inštalovaných fotografiách historického Prešova. To sa už na pódiu pripravovala kapela Wandererove segry, aby nás potešili svojou hudbou. Ich koncert bol skvelý. Že ste o nich ešte nepočuli? Rýchlo to napravte, neoľutujete! O tom, že aj notoricky známa rozprávka o Červenej čiapočke môže zas a znovu zabaviť, nás presvedčilo Divadlo Portál. Deti očarili herci a ich vtipné spracovanie strastiplnej cesty dievčatka za chorou babičkou. Veronika Ferencová z Mami Dance nás vytiahla na parket a spolu s detičkami v šatkách či nosičoch sme sa roztancovali v rytme letných hitov. Tancujúce mamky mnohých presvedčili, že s nosiacim dieťatkom sa dá riadne zabávať.

Megabubliny, ktoré pripravila Lenka a hojdanie na balančných VAWA doskách si vyslúžili radostný smiech. Zábava pokračovala aj pri zdolávaní retro športových úloh. Názvy ako Pevná ruka, Bosonôžka či Presné oko boli zaručeným receptom na zábavu 🙂 . Hry, ktoré si väčšina rodičov pamätá zo svojho detstva, nenechali nikoho nudiť sa.  Pripravili ich organizátorky z neziskovky s výdatnou pomocou dobrovoľníkov. Deti sa zabávali a rodičia si zaspomínali na vlastné prázdniny 🙂 . Nabrať dych mohla rodina pri aktivite Maľovanie dedičnej šatky, ktorú venoval internetový eshop nosime.sk. A kto potreboval oddýchnuť si, ten si našiel pokojné miesto v oddychovej zóne, ktorú v spolupráci s neziskovkou pripravilo detské interérové ihrisko s kaviarňou Brumik na 2ke. Majiteľka Evka Zahoráková nám venovala cenu do tomboly, a to poukaz na rodinnú oslavu v hodnote 110 eur. Šťastný ocko si vyzdvihol cenu s tým, že poukaz už na jeseň využijú na zorganizovanie narodeninovej oslavy pre ich dieťa 🙂 . 

Pri informačno – poradenskom stánku sa nerozdávali len rady a informácie o nosení a nosiacich pomôckach, pripravovaných podporných stretnutiach či individuálnom poradenstve, ale aj diplomy za zdolanie všetkých súťažných disciplín pre celé rodiny. Milou odmenou boli aj farebné balóny od EDITT-mix a zdravé sladkosti z Krajiny Zdravia. Komu sa sladkého málilo, ten si mohol pochutnať na cukrovej vate od Cukrová Vata Pop Corn. Rodičia iste ocenili životobudič v podobe kvalitnej kávy od Coffee Brothers Prešov.  O to, aby sme nevyhladli, sa dokonale postarali chutné grilované klobásky od Poľnohospodárskeho družstva Branisko v Širokom – dobrá správa,  dajú sa kúpiť aj v Prešove! 🙂 Pochutnať sme si mohli i na výbornom guľáši, ktorý navaril pán Stanislav Ružbarský. A k nemu sa podával fantastický chlebík, ktorý s láskou upiekli v pekárni FRAPEK. O pitný režim sa postaralo ROKO, s.r.o. Ďakujeme, všetko chutilo skvele!

Hojná účasť bola zabezpečená aj aktivitami členov FB stránky Nosíme deti v Prešove, pozvánkami, i zmenou profilovej fotografie. Aj zdieľačková súťaž na našich FB stránkach, v ktorej sa mohlo vyhrať rodinné fotenie od Brano Novak Photography v hodnote 100 eur, iste prispela k tomu, že sa na jednom mieste zišla taká veľká komunita nosiacich nadšencov. Cieľom tejto akcie bolo, aby si rodiny aktívne užili spoločný čas v prírode, športovo aj kultúrne sa vyžili a oslávili takto na spoločnom stretnutí koniec leta. Tiež upevniť vzťahy v komunite, rozvíjať priateľstvo a vzájomnú komunikáciu medzi rodinami. Poskytnúť deťom priestor na pohyb, oddych a zábavu. A v neposlednom rade šíriť osvetu o ergonomickom nosení. Lebo keď nosíš, neriešiš 🙂 .

Akcie sa napokon celkovo zúčastnilo 105 rodín a spolu tak túto krásnu myšlienku prišlo podporiť 214 dospelých a 170 detí

Veľké poďakovanie za skvelo pripravenú akciu teda patrí organizátorom, partnerom, sponzorom i dobrovoľníkom. My sme si ju užili! Bavili sme sa, stretli priateľov,  spoznali nových ľudí, zažili príjemný čas, ale čo je najdôležitejšie – boli sme SPOLU.

A za to ďakujem!

Pripravila Žaneta Lechová, dobrovoľníčka Dieťa v náručí, n.o.


FOTOGALÉRIA

©photo by Brano Novak Photography

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s