Posted in MTND, Podporka, Život v skupine

Október v znamení MTND 2018

Jeseň, pani bohatá, farbí listy do zlata!

claudio-testa-413379-unsplash

Jeseň v našej regionálnej skupine Nosíme deti v Prešove bude zaujímavá! Chystáme pre vás zaujímavý  a pestrý program . A keďže chystáme aj tombolu, bude aj bohatá! Veríme, že nedostaneme košom 🙂

So začiatkom októbra sa už niekoľko rokov spája celosvetové podujatie venované noseniu detí – Medzinárodný týždeň nosenia detí. Tento rok oslavuje už svoje 10. výročie. Na Slovensku toto podujatie organizačne zastrešuje  OZ Nosma a  každoročne sa  k akcii  pripájajú ďalšie a ďalšie regionálne nosiace skupiny.  Prešov nebude chýbať!

MTND  u nás odštartuje v  pondelok 1.októbra v DII Brumik  na 2ke. A nezabudnite, oslavovať sa budú aj narodeniny našej  skupiny 🙂

A tu je naša októbrová ponuka:

1.10.2018 od 10:00  Nosenie v zime 

pondelková podporka – beseda s možnosťou vyskúšať si nosiče i nosičské oblečenie, pripravovaná s partnerom nosime.sk

Privítame  majiteľku eshopu s dlhoročnou tradíciou (založený v roku 2006) Andreu Kundrikovú, ktorá nie je len obchodníčkou, je to aj poradkyňa,  pre ktorú sa nosenie stalo súčasťou života.  V jej obchodíku nájdete šatky, nosiče, látkové plienky i oblečenie pre detičky a ich nosiace mamky. Andrea nám predstaví novinky i stálice medzi nosičmi a objasní  veľmi aktuálnu otázku každej ženy  “čo si obliecť?” 🙂 Už sa nám riadne ochladilo a preto je načase poobzerať sa po nejakej mikine, bunde či zaobstarať štucne na detské nôžky. Kapsa, vsadka či radšej bunda? A aké materiály … bavlna, merino či softshell?? Pripravte si otázky, v pondelok sa dozviete všetko potrebné aby vám v zime nebola zima.  A samozrejme, náš hosť  nepríde s prázdnymi rukami, Andrea donesie so sebou nosičský arzenál i oblečenie, všetko si budete môcť vyskúšať, pomôžeme s výberom i nastavením  (a isto si niečo budete môcť rovno kúpiť 🙂

5.10.2018 od 10:00 Prechádzka nosiacich rodičov 

K Medzinárodnému týždňu nosenia detí patrí aj osveta a jedným zo spôsobom je aj tradičný pochod. My sme sa tento rok rozhodli pre zmenu, vymeníme sprievod  stredom mesta za neformálne stretnutie na ihrisku za obchodným domom Kaufland na sídlisku II. Veď kde inde šíriť nosenie detí, než na mieste, kam smerujú všetky mamy z okolia 🙂  Takže, teplo sa oblečte – po pondelkovej podporke už viete ako nato:-)  a príďte sa stretnúť s  ľuďmi, pre ktorých je nosenie súčasťou životného štýlu, vášňou, dopravným prostriedkom, pomôckou pri zvládaní bežných i tých náročnejších dní…. a budeme sa aj fotiť:-) Spoločne sa potom prejdeme do Brumika na 2ke, kde nás bude čakať občerstvenie,  čaj či káva za zvýhodnenú cenu (ďakujeme Evka) a niečo sladké k tomu … lebo fb skupina má narodeniny, tak prečo to neosláviť spolu s jej členmi:-)

12.10.2018 od 17:00 Základy vzťahovej výchovy a vzťahová výchova starších detí

odborná prednáška  pripravená v spolupráci s OZ MAMILA

Piatok podvečer, pre nás v netradičnom čase, vás pozývame do Brumika na 2ke na zaujímavú prednášku. Privítame medzi nami pani Andreu Polokovú, významnú predstaviteľku OZ MAMILA. Je autorkou publikácie Praktický návod na dojčenie a odborníčkou v oblasti vzťahovej výchovy. Pani Poloková  sa už niekoľko rokov zaoberá vzťahovou výchovou, ktorá je založená na využívaní rodičovskej intuície a spoznaní dôvodov správania dieťaťa na to, aby tento vzťah “rodič-dieťa” bol harmonický.  Vzťahová výchova popisuje súbor šiestich nástrojov, ktoré rodičom umožňujú napĺňať prirodzené potreby dieťaťa týkajúce sa dojčenia, spánku a telesného kontaktu s rodičmi, vnímanie plaču ako spôsob komunikácie a celková rovnováha vo vzťahu k dieťaťu i partnerovi. Jedným z nástrojov tejto výchovy je aj dojčenie, nosenie či spoločné spanie. No čo ak sú vaše deti staršie a nič z toho ste v prvých mesiacoch ich života z rôznych dôvodov nerobili? Je možné “nabehnúť” na vzťahovú výchovu aj v neskoršom veku? A ako? Aké benefity so sebou prináša vzťahová výchova? Máte otázky? Príďte piatok a dozviete sa odpovede.

15.10.2018 od 10:00 Cvičebná metóda SM systém

Pondelková podporka pripravená v spolupráci s www.milujemevychod.sk 

Pondelok k nám príde pani Anna Revická, autorka portálu, ktorý je zameraný na prezentáciu šikovných ľudí z nášho východného Slovenska. Táto sympatická pani je zároveň  certifikovanou inštruktorkou cvičebnej metódy SM systém.  Stabilizácia a mobilita – dva piliere, na ktorých stojí toto systematické cvičenie, ktoré je zamerané na pohybovú sústavu, predovšetkým na chrbticu. Spája v sebe rehabilitačnú liečbu s prevenciou, kondičný tréning s regeneráciou. Autorom tohto systému je český lekár a bývalý športovec Mudr.R. Smíšek, ktorý sa chrbtici a svalom profesne venuje desiatky rokov.  Pri pravidelnom cvičení SM  sa dajú vyriešiť problémy s platničkami, diastázou či napraviť nesprávne držanie tela, skoliózu i nožnú klenbu.  Ak ste sa s týmto cvičením ešte nestretli, príďte a od pani Revickej sa  dozviete sa, prečo je tak obľúbená. Vysvetlí nám ako tento systém cvičenia  funguje, čo k tomu  budete potrebovať a ako často precvičovať aby sa dostavili želané výsledky?  Dozvieme sa akým chybám sa pri cvičení vyvarovať.

Veríme, že spolu prežijeme krásny október!

Tešíme sa na vás!

Nezabudnite sledovať fb stránku, kde budeme postupne pridávať informácie k jednotlivým akciám.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

ČAS: !!!!Pozor zmena!!!! Pondelkové podporky  9:30 – 12:00

(od 9.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, zároveň sa v tom čase  budú dať požičať pomôcky z našich Požičovní,  samotná podporka začína už o 10.00!!!!).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUPNÉ: 

na pondelkové podporky  a večernú prednášku 3  Eurá  alebo PAS  (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov a 1 lístok do tomboly); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).

na piatkové “po prechádzkové” posedenie pri káve a zákusku 1,50 Eur ( v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov,  a 1 lístok do tomboly, každý platiaci ( alebo držiteľ PASu ) obdrží poukaz na zakúpenie kávy alebo čaju za zvýhodnenú cenu)

Iba v  pondelok 1.10. si bude možné zakúpiť PAS = zvýhodnený vstup na všetky akcie za  7 Eur (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov a 4 lístky do tomboly); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).

Počas všetkých akcií si budete môcť zakúpiť tombolové lístky v hodnote 0,50 Eur/kus

Tombola sa bude žrebovať 15.10. po podporke 🙂

mtnd2018

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s