Stretnutia podpornej skupiny

Pozývame Ťa na pravidelné stretnutia členov našej podpornej skupiny “Nosíme deti v Prešove”, ktoré prebiehajú pravidelne každý pondelok v priestoroch detského interiérového ihriska BRUMIK na Dvojke (ak sa tento deň neprekrýva so sviatkami). Poznáš ich aj pod jednoduchým názvom “podporka” 🙂 .

KDE? Brumik na 2ke – kaviareň s detským interiérovým ihriskom (ul. Čsl. Armády 29, 080 01 Prešov – Sídlisko II, OC Centrál).

O KOĽKEJ? 10:00 – 12:00

PROGRAM podporiek môžeš zistiť:

– na webe https://nosimedetivpresove.wordpress.com/

– v samostatných postoch v našej FB skupine

V rámci stretnutia podpornej skupiny je súčasťou programu beseda, miniworkshop, testovanie a pod., ktoré sa snažíme obmieňať a prispôsobovať potrebám a záujmom skupiny. Cieľom je uspokojovať potreby nie len začínajúcich mamičiek a “tehuliek”, ktoré sa ešte len snažia zorientovať v problematike nosenia, ale aj pokročilejších a skúsenejších “šatkáriek” a “nosičiek”  🙂 . Dávame však aj priestor iným témam, príbuzným tematike vzťahovej výchovy, kontaktného rodičovstva a prirodzenej starostlivosti o dieťa. Preto sa na našich podporkách budeš môcť stretnúť aj s témami ako je zdravé obúvania, bezplienkovanie, zdravé stravovania, spoločné spanie, psychomotorický vývin dieťatka, starostlivosť o detský chrup, detské masáže a pod.

V letnom období máme skupinovú prestávku, počas ktorej pravidelné podporky v takom rozsahu, ako počas školského roka, nie sú. Stále však organizujeme aktivity outdoor charakteru, ako napr. spoločné pikniky, stretnutia v prírode a výlety nosiacich rodičov s voľným programom. Vtedy sa často stretávame vonku v priestoroch EKOPARKU Holá hora a podnikáme výlety do okolia, počas ktorých spoznávame aj náš región.

Ostatné informácie ohľadom podporiek:

VSTUP: 3 Eurá (pokiaľ s tebou príde sprievodná osoba, tá platí 1 Euro k tvojmu vstupu) – suma zahŕňa vstup do interiérového ihriska, občerstvenie, režijné náklady a hlavný program; kávu, čaj, džúsy a iné pochutiny sa objednávajú na vlastné náklady.

Poprosíme vás, aby ste na podporky chodievali len so zdravými detičkami. Poprosíme vás, aby ste jedlá a nápoje konzumovali len v kaviarenskej časti a aby ste po skončení poupratovali so svojím dieťatkom po sebe hračky. Ďakujeme za pochopenie a ohľaduplnosť.

Podporky s workshopom vedú poradkyne nosenia, pôsobiace v rámci podpornej skupiny “Nosíme deti v Prešove, a to Tatiana Nováková, Katarína Šmajdová Búšová a Lýdia Chovancová (zároveň poradkyne pre nosenie o.z. NOSMA). Na podporky sú zároveň prizývaní odborníci a hostia znalí problematiky, ktorá tvorí náplň podporky.

Dúfame, že na našich stretnutiach nájdeš podporu, dobrú radu, povzbudenie, milé slová a budeš sa s nami cítiť dobre 😉 V prípade potreby nás neváhaj kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára, či osobne na “podporke”.

Poznámka: Všetky aktuálne informácie ohľadom plánovaných aktivít sú dostupné vždy začiatkom nového mesiaca v našej FB skupine v pripnutom poste na nástenke (tzv. pinned post), ako aj na úvodnej stránke tu na webe. Na stretnutie podpornej skupiny je vytvorený samostatný post, v ktorom sú uvedené všetky podrobné informácie. Preto Ťa srdečne pozývame do našej aktívnej skupiny, kde sa o “podporkách” dozvieš vždy viac  🙂 .

Správkyne skupiny Táňa, Katka, Lydka a tím moderátoriek a dobrovoľníčok Renátka, Majka, Sonička, Oľga, Miška, Zuzka, Janka, Števka, Ľudka, Ivka a Žanetka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s