Prečo nosiť

V tejto sekcii nájdete odkazy na rôzne príspevky a články z viacerých blogov a webových stránok o nosení detí, v ktorých nájdete informácie a argumenty o tom, prečo svoje dieťatko nosiť z hľadiska psychického, fyzického, aj sociálneho vývinu.

PREČO NOSIŤ DETI

O období krátko po narodení dieťatka sa zvykne hovoriť ako o štvrtom trimestri. Ide o obdobie približne prvých 3-4 mesiacov a krásne sa na ňom dajú okrem iného aplikovať aj pozitíva a význam nosenia. Preto na otázku PREČO NOSIŤ zvyknem odpovedať protiotázkou “A prečo nie?” 🙂  Pozrite sa na 10 dôvodov, prečo nosiť svoje dieťatko.

12314264_460156440843403_3098249395343618245_o


NOSENÉ DETI SÚ “INÉ”

“Ó, naozaj? A v čom?” To je možno jedna z otázok, ktorú dostanete následne po tomto tvrdení 🙂 Na druhej strane možno aj opodstatnene 🙂 Veď v čom sú nenosené deti “horšie”? Chýba im niečo? Sú svojimi rodičmi za to “menej” milované? Oslovila som mamičky, ktoré majú detí viac a k noseniu “zahoreli” až pri tom “poslednom” (zatiaľ 🙂 ). Položila im otázku: “Vidíte rozdiel medzi svojimi deťmi – tými, ktoré ste nenosili a tými, ktoré nosíte? Je teda pravdou, že nosené deti sú iné?” Tu sú ich odpovede 🙂

Eva Z.


 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s