Posted in Podporka

Ako ostať zdravý aj v zime I. – oleje, čaje a šťavy

Kalendár sa nám prehupol už na chladnejšiu a sychravejšiu stranu.  Ranné hmly, mrholenie, neskôr sneh  a k tomu teploty klesajúce pod nulu. Ak prirátame  prekúrený a suchý vzduch vo vnútri, je z toho riadna skúška pre imunitný systém, pokožku i dýchacie cesty.  Poznáte to?  Máte pestrú stravu, jete ovocie i zeleninu, dostatočný pitný režim, hýbete sa, teplo sa obliekate? A aj tak sa zobudíte s  plným nosom a  pocitom, že niečo na vás lezie?  😦 Rok čo rok o takomto čase vyťahujem teplé ponožky, vitamínové tabletky a zháňam osvedčené recepty čo podporia našu imunitu a skrátia dobu liečenia.

Je vôbec možné zostať v zime zdravý?  Niečo o tom vedia dve skvelé žienky a jeden muž z  Krajiny Zdravia. Tento príjemný obchod s produktmi zdravej výživy, ktorý je zároveň našim partnerom, isto poznáte 🙂 Nemá len širokú ponuku olejov, štiav, zdravých cukroviniek, obilnín, bezlepkového a kváskového pečiva či iných produktov, ale je známy aj svojou rodinnou atmosférou a poradenstvom. Vedia odporučiť a poradiť, ktoré oleje, šťavy sú vhodné na podporu imunity nás aj našich detí a ktoré sú už dokonca liekom a prírodným antibiotikom pri liečení rôznych chorôb. A práve o tom bude reč na najbližšej pondelkovej podporke!

Porozprávajú nám teda o zdravotných olejoch, ktoré s naším organizmom dokážu hotové zázraky.  Ide o rastlinné oleje lisované za studena z rôznych rastlín, plodov alebo semien ako je napríklad mak, rakytník, semienka grapefruitu, maliny, céder, ale aj známy rybí olej. Ich konzumáciou sa dá predísť mnohým ochoreniam. Dotknú sa problematiky prírodných antibiotík, ako je napr. oreganový olej, koloidné striebro či iných. Uvedú nás do sveta rôznych štiav. Porozprávajú čo s čím kombinovať, kedy a ako užívať, akým spôsobom a v akom množstve ich podávať deťom na podporu imunity.

Ak vás táto zdravá téma zaujala, príďte medzi nás na pondelkovú podporku do Brumíka na dvojke.  Tešíme sa na vás aj so šálkou čaju! 😉


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 13.11. 2017 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).

Tešíme sa na vás na pondelkovej podporke!

Príspevok pripravili: Žaneta Lechová a Katarína Šmajdová Búšová 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s