MTND 2014

Druhý ročník MTND na Slovensku nabral na vážnosti. Zapojilo sa doň 22 organizátoriek z rôznych miest Slovenska (Prešov nebol výnimkou). Zároveň bol impulzom pre vznik OZ Nosma, ktoré v súčasnosti združuje organizátorky MTND, aktívne poradkyne nosenia a ďalšie spolupracovníčky.

Zorganizovanie MTND v našom meste si v tomto roku zobrala pod krídla Tatiana Nováková. Program tvoril samotný sprievod nosiacich rodičov, ktorý prebiehal na najväčšom sídlisku mesta Prešov – na Sekčove. Zúčastnilo sa na ňom 42 zaregistrovaných nosiacich rodičov, ktorí sa po jeho skončení presunuli do roc Emerka. Tam bola na programe krátka prednáška o zdravom ergonomickom nosení a workshop šatkovania, ktorý viedla poradkyňa nosenia Andrea Kundríková.

Pre Prešov bol tento rok MTND významný. Ním sa začalo združovanie prešovských nosiacich mamičiek prostredníctvom podpornej FB skupiny „Nosíme deti v Prešove“. Tú v danom roku založila už vyššie spomínaná organizátorka MTND pre Prešov – Tatiana Nováková. Pri vzniku mala táto skupina cca 40 zaregistrovaných členov – nosiacich rodičov z Prešova a okolia.


ČO O NÁS NAPÍSALI…


FOTOGALÉRIA


PARTNERI:

Reklamy