Posted in Podporka

12.2.2018 Už chodí! Beseda o barefootovom obúvaní

Prvé kroky dieťatka (zvlášť ak je prvorodené:-)  sú akýmsi míľnikom v rodine… dôvod na oslavu, natočenie videa  a nákup prvých topánok!! (Aj keď v našich končinách nie je nič výnimočné vidieť nechodiace dieťa v kočíku s topánkami na “parádu” ). Lenže aké kúpiť, keď je ich na výber toľko a odporúčania sú tak protichodné?!

V pondelok vám predstavíme barefootové obúvanie. Fenomén, ktorý búra odporúčania starých rodičov i mnohých ortopédov o pevnom členku, klenbe a podpätku.  BF obuv – či šašovsky široké mäkké topánočky, kde prsty majú priestor a kde je chôdza tak ako na boso. Ak vás zujíma táto téma, radi vás privítame v DII Brumik na Dvojke.

O bosonohom chodení nám prídu porozprávať naslovovzaté odborníčky, ktoré medzi nosiacimi rodičmi ani netreba predstavovať.  Fyzioterapeutka Juliana Pramuková nám povie o tom akú ťažkú prácu majú detské (aj tie naše, dospelácke) nôžky a aj to, ako dobré topánky vedia k správnemu vývoju napomôcť. A čo ak už máte väčšie detičky a v rukách odporúčanie na “ortopedické vložky” ?  Je barefoot cestou aj pre vaše nohy? Dozviete sa v pondelok!

Druhým naším hosťom bude  majiteľka eshopu s príznačným názvom Bosáčik, Veronika Palková.  Porozpráva nám,  čo  musí topánka spĺňať aby sa mohla považovať za BF,  aké sú prípustné alternatívy a čo znamenajú jednotlivé miery uvádzané pri topánkach.

 

Ak vás zdravé obúvanie zaujíma, príjmite naše pozvanie na pondelkovú podporku.

Tešíme sa na vás!

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 12.2. 2018 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá. Možnosť zakúpiť si PERMANENTKU  za zvýhodnenú cenu (25 Eur/10 vstupov na pondelkové podporky; platnosť 6 mesiacov od zakúpenia )

(v cene  sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii)

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s