Posted in Podporka

Vaničkovanie, plávanie a otužovanie batoliat

Po dlhšej odmlke, sme tu opäť s našimi, vašimi (dúfame, že obľúbenými) Pondelkovými podporkami. Pevne veríme, že ste si Vianoce, Silvestra i príchod Nového roku  užili príjemne. Január je mesiac, kedy sa predá azda najviac športových potrieb, permanentiek  a zapĺňajú sa všelijaké kurzy. Nečudo, s novým rokom rastie chuť začať niečo nové.  A o jednej takej novinke, bude aj táto prvá pondelková podporka.

Plávanie detí je čoraz populárnejšou disciplínou, ktorá má veľký ohlas u rodičov. Plávanie bábätiek je pohybová a sociálna aktivita. Nečakajte  teda nejaké športové výkony! Ide hlavne o príjemne strávený čas vo vode, nie tréning 🙂 A je to aj skvelý spôsob na posilňovanie vzťahu rodič-dieťa. Taký spoločný wellness 🙂 Ak sa chcete o pozitívach tejto “novinky” dozvedieť viac, prijmite naše pozvanie na Pondelkovú podporku do Brumika na dvojke! Témou bude:

Vaničkovanie, plávanie a otužovanie batoliat.

Voda je pre deti prirodzené prostredie, veď 9 mesiacov si plávalo v mamkinom brušku. Nečudo, že pobyt vo vode je pre deťúrence obľúbenou činnosťou. Na rodičoch je, aký vzťah si k vode deti vybudujú. Výborným spôsobom na to, aby si vodu zamilovali, je detské plávanie. O plávaní detičiek nám príde porozprávať pani Mgr. Daša Buliková Berejová, mama dvoch detí, poradkyňa o.z. Mamila a zároveň inštruktorka z plaveckých jasličiek Kačiatkovo.

Kačiatkovo

Dozvieme sa od nej základné informácie, od kedy, ako a kde je vhodné začať s detským plávaním. Zistíme, že vaničkovanie nie je spôsob umývania a plávanie bábätiek nie je výučbou plaveckého štýlu 🙂 Spoločne sa  zameriame aj na techniky, ktoré možno použiť pri nacvičovaní rôznych zručností vo vode a aj to, ako plávanie pozitívne vplýva na psychomotorický vývoj dieťatka a celkovo upevňuje vzťah rodič-dieťa. Pri posilňovaní imunity ide ruka v ruke aj otužovanie a saunovanie.  To má pri detičkách svoje špecifické pravidlá. Daša nám ozrejmí, od akého veku je dieťa vhodné vziať do sauny a koľko minút v nej zotrvať, pričom vysvetlí aj zásady otužovania. Tak ako aj pri iných dobrých veciach, aj tu platí, že raz nestačí! Aby sa dostavil želaný účinok je potrebná pravidelnosť. Ako často a s akými prestávkami je vhodné absolvovať takýto wellness? Chcete vedieť? Tak určite príďte na pondelkovú podporku 15. 1. 2018 do DII Brumik na dvojke.

Tešíme sa na vás!


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 15. 1. 2018 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s