Posted in Beseda, Podporka, Život v skupine

Pondelková podporka – Radšej doma ako v škole

September sa pre mnohých z nás nesie v znamení nástupu našich ratolestí do škôlok a škôl. Minulú podporku sme si podrobnejšie rozobrali tému “Máme doma škôlkara” a tentokrát by sme s vami rady podiskutovali na tému školák-škola. Ale Pozor! Nie hocijaká škola 😉 Čo hovoríte na takú  domácu školu a domáce vzdelávanie (homeschooling)?  Čo to teda je?

Domáce vzdelávanie je forma vzdelávania dieťaťa v rodinnom prostredí, mimo inštitucionálneho systému.

Je možné na Slovensku vzdelávať dieťa doma? Mám na to dostatočnú kvalifikáciu? Zvládnem to aj ja? Musím dieťa zapísať do nejakej školy?Ako mám začať? Aké sú metódy domáceho vzdelávania? Aké sú výhody a nevýhody? Čo taká socializácia? Bude moje dieťa schopné uspieť v reálnom svete ak nebude chodiť do klasickej školy? Atď….

Na všetky tieto a aj kopec dalších otázok budeme debatovať a spoločne hľadať odpovede.

Jediným testom správnosti pri vzdelávacom procese je šťastie dieťaťa.

– Marie Montessori

IMG_2529

Prichystaná je pre vás opäť priateľská a neformálna debata, ktorá sa bude niesť v duchu vymieňania si informácií a skúseností, no zároveň bude obohatená aj vstupmi skúsených mamičiek – odborníčok. Prvou z nich bude Marianna, mamička siedmych detí (z ktorých 2 sú v nebi). Marianna vyštudovala všeobecné lekárstvo, neskôr pracovala v nemocnici na psychiatrickom oddelení no a momentálne je doma s deťmi, z ktorých dve majú v domácom vzdelávaní – prváčku a druháka. Spolu s manželom sa dlhý čas aktívne venovali skautingu. Druhou mamičkou je Janka – mamička siedmich detí. Janka má vyštudovanú vysokú pedagogickú školu. Podelí sa s nami o bohaté skúsenosti so vzdelávaním svojich detí v domácom prostredí a ich následným zaškolením. Doma vzdeláva deti počas prvého stupňa. Aby si nemuseli hľadať neustále garanta, tak sa Janka rozhodla urobiť si druhú vysokú školu so zameraním na 1. – 4. ročník ZŠ.

Tak čo poviete? Opäť nás čaká zaujímavá debata, že? 🙂 My sa na vás už teraz tešíme a pripomíname základné informácie ohľadom podporky:


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 18.9. 2017 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka s besedou).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).


Tešíme sa na Vás 🙂 .

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s