Posted in Podporka, Život v skupine

Podporky s workshopom – Letné úväzy na brucho

Ahojte maminky,

leto sa nám blíži, slniečko čoraz viac pripeká a my čím ďalej, tým viac zhadzujeme vrstvy teplého oblečenia. Je nám horúco, žiada sa nám mať toho na sebe “čím menej” 🙂 . Podobne to bude asi aj s nosením. Nechceme sa ho vzdať, ale predstava, že si na seba viažeme ďalšie vrstvy šatky či upevňujeme nosič a doťahujeme popruhy, na nás zrazu nepôsobí až tak lákavo. Mnohí si dokonca myslia, že sa v lete nosiť nemá, nedá, ba že je to až nebezpečné. Aby sme tento veľký omyl hneď vyvrátili, odporúčame vám prečítať si tento článok o nosení v lete.

Zároveň vás chceme pozvať na sériu 3 pondelkových podporiek, v rámci ktorých vás čaká prekvapenie v podobe staronového prvku, a to podporky spojenej s workshopom. Tentokrát budú témou letné úväzy na brucho – konkrétne klokan, jednoduchý a dvojitý kríž.

Program a dátumy pondelkových podporiek s workshopom:

29. mája 2017 – KLOKAN

12. júna 2017 – JEDNODUCHÝ KRÍŽ

26. júna 2017 – DVOJITÝ KRÍŽ

Na každej podporke s wshopom si nacvičíme spolu konkrétny (letný) úväz. Rady sa s vami podelíme o naše triky, tipy a grífy 🙂 . Potom spoločne, individuálne alebo vo dvojiciach budeme dané úväzy precvičovať. Komu nebude spolupracovať dieťatko, môže požiadať o manipulačnú bábiku. Prineste si svoje šatky, niečo máme aj u nás v rámci individuálneho poradenstva a SlingLibrary, tak si pokojne povedzte a my vám rady vyhovieme 🙂 .


Pondelková podporka 29. mája – KLOKAN

Jednoduchý úväz vhodný pre novorodencov, mladšie aj staršie deti. Vďaka tomu, že ide o jednovrstvový úväz, sa klokan zvykne zaraďovať medzi vďačné úväzy na leto. Dá sa viazať s kratšou aj dlhšou šatkou, a ukončovať tak pod zadočkom dieťatka alebo klasicky vzadu. Môžeme si ukázať aj spevnenú verziu, ak na to bude čas a chuť 🙂 (na tú je dobrá už vaša základná veľkosť). Hlavnou snahu bude naučiť sa dieťatko do klokana dobre podsadiť a zakapsovať a dobre celý úväz podoťahovať (doťahuje sa trochu inak, než kríž s kapsou, a preto majú niektoré mamky s doťahovaním klokana problémy – tie sa však dajú prekonať a my vám ukážeme ako 🙂 ). Ukážeme si aj predviazanú verziu a verziu, v ktorej budeme do klokana ošatkovávať spiace dieťatko.

kangaroo1


Pondelková podporka 12. júna – JEDNODUCHÝ KRÍŽ

Dvojvrstvový úväz vhodný pre dieťatko, ktoré už má slušnú kontrolu hlavičky. Odporúčame preto pre detičky od cca 3. – 4. mesiacov, ktoré samé držia hlavičku, ale kľudne príďte aj s tými mladšími, pretože v lete či na cestách tento úväz využijete a dokiaľ vám deti do úväzu vyrastú, môžete aspoň úväz precvičovať. K dispozícii budú demonštračné bábiky 🙂 . Ide o typ úväzu, ktorému sa zvykne hovoriť “poppable carry”, lebo sa predviaže na tele a následne sa doň dieťatko vkladá a vyberá toľkokrát, koľkokrát je to nutné. Je preto ideálny aj na cestovanie či na chvíle, keď musíte dieťatko častejšie z úväzu vyberať a následne ho doň vkladať. Využijete aj pri starších deťoch, ktoré rady objavujú svet vôkol nich a častejšie sa vypýtaju zo šatky von (a následne do 😀 ). A na čo sa zameriame? Ukážeme si, ako dobre do úväzu umiestniť dieťatko tak, aby sme dosiahli pekné, primerane hlboké podsadenie, ako dobre rozťahovať látku od kolienka po kolienko a dostatočne vysoko tak, aby sme bezpečne zafixovali chrbátik a lopatky dieťatka a taktiež to, ako tento úväz efektívne doťahovať. Môžeme si ukázať verziu s aj bez ring sling krúžku (pokojne vám bude stačiť jeden krúžok, ak nemáte, rady požičiame). Jednoduchý kríž je vhodný pre kratšie šatky, ale dá sa naviazať aj s vašou základnou veľkosťou.

scc

scc2


Pondelková podporka 26. júna – DVOJITÝ KRÍŽ

Dvojvrstvový úväz, ktorý odporúčame pre deti od cca 3. – 4. mesiaca, resp. pre tie, ktoré už samé dobre držia hlavičku. Dvojitý kríž sa dá viazať s vašou základnou veľkosťou a je to podobne ako aj jednoduchý kríž vďačný úväz na leto a pri príležitostiach, kedy musíte často dieťatko vkladať a vyberať z úväzu. Taktiež sa v tomto úväze veľmi dobre dojčí, nakoľko máte k prsníku prístup zo strán. Rady sa s vami podelíme o svoje vlastné skúsenosti s týmto výborným úväzom na letné sparné dni, ako aj s fintičkami a radami ako naň – doťahovanie, zakapsúvavanie, rozťahovanie látky od kolienka po kolienko a dostatočne vysoko tak, aby sme bezpečne zafixovali chrbátik a lopatky dieťatka, rúčky dnu a von, zvyšovanie komfortu v úväze pre dieťatko a nosiacu osobu atď., atď., atď.).

Poznámka: Niektoré školy nosenia vo svete úväz jednoduchý kríž aj dvojitý kríž odporúčajú i pre novorodencov. Je však naozaj nutné, aby bola hlavička potom dobre fixovaná jedným pruhom látky (a môže aj externým zrolovaným kúskom žinky či plienočky). Nakoľko však podľa nás je pre novorodenca vhodnejší úväz klokan alebo kríž s kapsou (a iné úväzy), ktoré lepšie obopínajú telíčko novorodenca aj zo strán a poskytujú mu aj lepšiu oporu v oblasti krčnej a hrudnej chrbtice, prikláňame sa skôr k tomu, že sú tieto úväzy vhodnejšie od približne 3. mesiacov, kedy dieťatko už samo drží hlavičku a v tomto duchu sú aj naše odporúčania. Zvážte samé, podľa čoho sa budete orientovať, milé mamky 🙂 .


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 29.5.2017, 12.6.2017 a 26.6.2017 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00 (od 10.00 do 10.30 schádzanie a ranná kávička s kamoškami, od 10.30 do 12.00 podporka s wshopom a malou prestávkou).

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum – kávička či čaj a podobne, sa hradí samostatne vo vlastnej réžii).


Príďte teda, milé mamky, na sériu 3 podporiek s workshopom a naučte sa spolu s nami niektoré letné úväzy. Aby ste sa aj vy mohli takto spokojne usmievať, ako sa usmievala naša mamička Ivetka po prvom úspešnom naviazaní svojho Mareka do klokana 😀 . A aby ste si aj v lete užívali komfortné nosenie.

18601281_10203389815341690_338664789_n

Tešíme sa na Vás 😉 .

Poznámka: zmena programu a podrobného obsahu podporiek vyhradená. Ďakujeme za pochopenie.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s