Posted in Podporka

Pondelková podporka – Kváskovanie

Milí naši priaznivci 🙂

V súčasnosti na nás z každej strany kričí, aby sme sa rozhodli žiť zdravo. Nekupovali polotovary, ale piekli a varili doma. Dopestovali si zeleninku, ovocie (aj na balkóne) a ak k tomu nemáme príležitosť, prípadne vzťah, kupovali aspoň potraviny z regiónu, pri ktorých vieme kto, kedy a čo použil na to, aby vyrástli a dozreli. Možno to navonok budí dojem, že je to niečo nové. Ale ak sa pozrieme viac na koreň veci, zistíme, že sa vlastne vraciame k tradíciám našich rodičov, starých rodičov (a u niekoho aj pra-rodičov 🙂 ), ktorí si všetko dopestovali a dochovali doma (a teda mali to 100% BIO 😉 ). Niekto sa pre tento štýl či prístup rozhodol pod vplyvom marketingu. Iný kvôli tomu, že má doma malé deti a tie nemôžu jesť “hocičo” – tak už sa k nim pridá. Mnohých však k tomu donútia zdravotné problémy, ktoré spôsobili práve moderné a rýchlo spracované potraviny.

Keďže členovia našej regionálne podpornej skupiny Nosíme deti v Prešove, ako aj priaznivci našej neziskovej organizácie Dieťa v náručí, n.o. majú prevažne malé deti a zaoberajú sa otázkou zdravej životosprávy z rôznych dôvodov, rozhodli sme sa vám na najbližšom stretnutí podpornej skupiny priniesť besedu na tému:

Kváskovanie

Besedu bude viesť Andrea Kundríková, maminka dvoch dievčat a okrem toho šikovná kuchárka-pekárka zdravých dobrôt 🙂

Čo sa dozviete?

  • Čo to kváskovanie vlastne je a prečo je zdravé pre náš organizmus.
  • Ako si vytvoriť doma kvások krok za krokom.
  • Na čo si dať pozor pri vypracovaní cesta.
  • Čo všetko dokážete z kvásku upiecť.
  • A mnoho ďalšieho, čo Vás bude zaujímať 😉

Zároveň budete mať možnosť ochutnať z upečených dobrôt z kvásku, ktoré Andrejka prinesie (čo to bude, neprezradíme, ale určite neostane iba pri chlebíku 😉 ). A ak si donesiete vlastnú nádobku, kvások si môžete zobrať aj domov 🙂


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

KEDY: 22.5.2017 (pondelok)

ČAS: 10:00 – 12:00

KDE: Brumik na Dvojke (Ul. Čsl. armády 29, Prešov – Sídlisko II, OC Centrál)

VSTUP: 3 Eurá (v cene sú režijné náklady na besedu, vstup do detského interiérového ihriska a občerstvenie pre návštevníkov); konzum (kávička, čaj) sa hradí samostatne vo vlastnej réžii.

Tešíme sa na Vás 😉

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s