Posted in MTND, mtnd 2016

DEŇ 3 Besedy

mtnd 2016 utorok.png

Utorok je venovaný pásmu besied na rôzne témy, ktoré vás ako mamy iste zaujmú. Ich cieľom je poskytnúť vám, naším členkám a členom, informácie z oblastí aj mimo nosenia, ktoré však úzko súvisia so starostlivosťou a výchovou dieťaťa.

Už od skorého rána začne náš program, a to na dvoch miestach, aby sme vyšli v ústrety viacerým z vás. Budete si teda môcť vybrať to, čo vás viac zaujíma a čo sa nachádza aj bližšie k vám. Program je rozdelený do r.o.c. EMERKA a d.i.i. BRUMÍK, kde medzi 09.00 a 12.00 privítame zaujímavých hostí a dozvieme sa viac o témach, na ktoré cez náš “nosiaci podporkový rok” nie je dostatok priestoru a času.

V EMERKe si budete môcť v dvoch besedách vypočuť informácie o domácom pôrode. Stretnete sa s mamičkami Marcelou, Maruškou a Mariannou, ktoré sa slobodne rozhodli pre domáci pôrod a rodili doma. Môžete sa dozvedieť, prečo si tieto ženy zvolili pôrod v domácom prostredí, ako sa na to pripravovali a kto im bol počas pôrodu oporou. Dozviete sa od nich tiež, s čím je treba pri domácom pôrode rátať, na čo sa tešiť, aj čo robiť po ňom. Mnoho ľudí si kladie v súvislosti s domácimi pôrodmi otázky Prečo sa ženy rozhodnú pre pôrod doma? Je pôrod doma bezpečný? Ako prebieha taký domáci pôrod u nás na Slovensku a ako v zahraniči? Aj na tieto otázky sa vám pokúsia dať odpovede dula a laktačná poradkyňa Zuzka a pôrodná asistentka, venujúca sa aj predpôrodnej príprave Anita. Program v Emerke ukončíme besedou o detských zúbkoch so stomatologičkou Silviou, ktorá nám povie o význame mliečneho chrupu a poradí nám, ako sa o detské zúbky vhodne starať. Dozvieme sa snáď aj to, ako často a či vôbec je treba chodiť už s malým bábätkom na zubné prehliadky, aký typ produktov použiť pri čistení zúbkov a čo robiť, ak sa už na mliečnych zúbkov objavia nejaké kazy.

V BRUMÍKu je pre naše členky a členov, ale aj širokú verejnosť pripravené pásmo besied, ktoré odštartujú dievčatá z Krajiny zdravia. Tie sa s nami podelia s ich skúsenosťami so zdravými olejmi, šťavami, tinktúrami či čajami, ktoré môžu blahodarne vlývať na imunitu (nielen) detí. Blíži sa chladné jesenné a zimné obdobie, kedy sa objavuje aj viac prípadov chrípok a nachladení, nás aj naše deti trápia nádchy a iné neduhy, a popri tradičnej medicíne mnoho z nás siaha aj po výrobkoch zo zdravej výživy. Veríme, že nám teda odborníčky na zdravú výživu dobre poradia zorientovať sa práve v týchto produktoch. Nasledovať bude beseda s inštruktorkou detského plávania Dashkou, ktorá nám príde porozprávať o vaničkovaní – “plávaní” detí od narodenia do 6 rokov. Dozviete sa odpovede na otázky, čo to vlastne „plávanie“ malých detí je, prečo s deťmi plávať už od útleho veku, kedy sa dá s plávaním začať, ako a kde prebieha plávanie a aké sú špecifiká plávania s deťmi v rôznom veku. Pásmo besied ukončíme zaujímavým rozhovorom s Peťkou, ktorá má pripravené najnovšie informácie z oblasti psychomotorického vývinu detí. Povie nám, čo je pre psychomotorický vývin detí typické v tom, ktorom období, čo robiť, aby sme ich vývin podporovali a nie ho bŕzdili napríklad aj nevhodným skorým posádzaním, priťahovaním do sedu, držaním za ruky pri ešte nesamostatnej chôdzi či používaním tzv. chodítok. Budeme sa môcť o.i. porozprávať aj o tom, či je “pasenie koníkov” pre dieťa naozaj nevyhnutné.

Počas prestávok bude priestor a čas na rozhovory s inými mamičkami pri občerstvení a chutnej šálke kávy od Goriziany. A aby sme na túto udalosť mali peknú spomienku, fotografka Majka nám všetko zachytí na svoju kameru :-).


Program v skratke
ČO? Besedy
Kde? ROC Emerka a DII Brumík
Kedy? 4.10.2016 od 09.00 – 12.00 hod.
ROC EMERKA:
  • 9.00 – 9.30 schádzanie pri kávičke
  • 9.30 – 10.15 začiatok 1.besedy: Čaro domáceho pôrodu (s mamičkami Marcelou, Mariannou a Maruškou)
  • 10.25 – 11.10 začiatok 2.besedy: Možné úskalia domáceho pôrodu (s dulou a laktačnou poradkyňou Zuzkou a pôrodnou asistentkou Anitou)
  • 11.20 – 12.05 začiatok 3.besedy: Starostlivosť o mliečne zúbky (so stomatologičkou Silviou)
DII BRUMÍK:
  • 9.00 – 9.30 schádzanie pri kávičke
  • 9.30 – 10.15 začiatok 1.besedy: Ako podporiť imunitu dieťatka v chladnom jesennom a zimnou období (s dievčatami z Krajiny zdravia)
  • 10.25 – 11.10 začiatok 2.besedy: Vaničkovanie a “plávanie” malých detí (s Dashou)
  • 11.20 – 12.05 začiatok 3.besedy: Psychomotorický vývin detí (s Peťkou)
KOĽKO? 2 EURÁ ALEBO PAS V HODNOTE 8 EÚR PLATNÝ NA VŠETKY AKTIVITY ZORGANIZOVANÉ SKUPINOU NOSÍME DETI V PREŠOVE (OKREM MINIMARATÓNU A TATRANSKÉHO / ŠARIŠSKÉHO NOSENIA). V CENE KÁVA A MALÉ OBČERSTVENIE.

Program je pestrý a zaujímavý, preto príďte, pozvite svojich známych, tehotné kamarátky, nosiacich aj nenosiacich príbuzných, či svoje babky a dedkov :-). Každý si tu nájde čosi pre seba.

logo_nosime_deti_v_presove

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s