Posted in MTND, mtnd 2016

DEŇ 2 Sprievod mestom

Screen Shot 2016-09-26 at 15.31.32.png

Na tento deň je pripravený tradičný sprievod mestom. Už štvrtý rok sa prejdeme ulicami nášho mesta, aby sme ukázali, povedali a vyjadrili, že nosenie je prirodzené a normálne. Že je krásne, zdravé a nanajvýš prínosné tak pre matku (či inú nosiacu osobu) ako aj pre dieťa.

Preto v tento deň musíme ukázať jednotu. Pozývame vás ukázať sa v “plnej poľnej” :-). Dajte svoje dieťa do tej vašej najmilovanejšej šatky či nosiča a príďte v pondelok 3. októbra do Záhrady umenia. Tam od 9.00 bude prebiehať registrácia. Vstup je 2 eurá alebo si na mieste môžete ihneď zakúpiť pas v hodnote 8 eúr, ktorý vám otvorí dvere každej aktivity pripravovanej v rámci MTND (viac info o pase už čoskoro, nevzťahuje sa na Minimaratón a tatranské, resp. šarišské nosenie, v cene pasu extra tombolové lístky zadarmo!).

Cieľom sprievodu v každom meste na svete, ktoré sa do MTND zaregistrovalo, je dať o sebe vedieť. Dať verejnosti viac informácií o tom, prečo nosiť, ako nosiť, v čom nosiť. Že nosiť môže každý a že sa môže nosiť každé dieťa už od narodenia. Že nosenie je krásny prostriedok, ktorý pomáha vytvárať pozitívnu a bezpečnú väzbu. A mnoho viac :-). To všetko sa budeme snažiť prechádzkou po meste dať okoliu najavo. Preto príďte a kľudne so sebou prineste aj kamarátky, známych, rodinu. Všetci sú vítaní!

Každý registrovaný účastník od nás dostane malý balíček, ktorý iste poteší. Nájdete si tam prvý slovenský časopis o nosení, zľavové kupóny od naších partnerov a sponzorov, sladké medovníkové srdiečko od našej Majky, pekné darčekové predmety s logom našej skupiny, tombolový lístok do žrebovania o veľmi, ale veľmi zaujímavé ceny, ktoré vám predstavujeme postupne aj na našej FB stránke venovanej MTND :-). Množstvo balíčkov je síce v hojnom, no predsa obmedzenom počte, preto príďte načas, aby sa vám balíček ušiel :-).

Východiskové miesto pouličného sprievodu je Záhrada umenia pri Kmeťovom stromoradí. Odtiaľ sa pôjde po Svätoplukovej ulici na Hlavnú ulicu, potom na Trojicu a späť po druhej strane Hlavnej ulice smerom k Divadlu J. Záborského. Tam sa po Hlavnej ulici budeme vracať do Záhrady umenia, ktorá je v prípade dobrého počasia aj miestom konania pikniku. Preto si prineste piknikové deky, košíky s dobrôtkami a dobrú náladu, lebo dobre nám iste bude :-).

Aby sme len tak neodpočívali, ale robili aj trošku osvety o zdravom ergonomickom nosení, budeme mať v Záhrade umenia v spolupráci s naším partnerom, eshopom nosime.sk pripravený aj infostánok o nosení. Tam sa verejnosť, ale aj vy, milí naši členovia skupiny, budete mať možnosť porozprávať o tom, čo vás v súvislosti s nosením zaujíma. Môžete si aj vyzdvihnúť letáky o nosení a posunúť ich ďalej v rodine či známym, ktorých zaujíma problematika nosenia alebo naopak, ktorí o nosení nemajú dostatok informácií. Budete si môcť pozrieť a ochytať, ba aj vyskúšať, rôzne šatky či nosiče a poradiť sa ohľadom výberu vhodnej pomôcky či doplnku na nosenie.

A aby sme mali na sprievod peknú spomienku, profi fotograf Braňo nám všetko pekne zdokumentuje. Veríme, že sa nám podarí aj netradičná fotka dokumentujúca pokus o vytvorenie najväčšieho “srdca, ktoré nosí srdcom” :-).


Program v skratke
ČO? Sprievod mestom
KDE? v Záhrade umenia
KEDY? 3.10.2016
  • 9.00-9.30 registrácia v záhrade umenia (Kmeťovo stromoradie) – vyhľadajte organizátorku, ktorých bude habadej 🙂 a ktoré budú viditeľne označené v tričku organizátora a zaregistrujte sa za pár minút. Alebo sa netrápte, organizátorka si vás nájde sama :-).
  • 9.30-10.30 sprievod mestom – od Záhrady umenia po Svätoplukovej ulici na Hlavnú ulicu, odtiaľ na Trojicu a späť po druhej strane Hlavnej ulice smerom k Divadlu J. Záborského, odtiaľ po Hlavnej ulici návrat do Záhrady umenia.
  • 10.30-12.00 infostánok + piknik + pokus o vytvorenie “srdca, ktoré nosí srdcom
KOĽKO? 2 eurá alebo pas v hodnote 8 eúr platný na všetky aktivity zorganizované skupinou Nosíme deti v Prešove (okrem Minimaratónu a tatranského / šarišského nosenia). V cene balíček.

Program je pestrý a zaujímavý, preto príďte, pozvite svojich známych, tehotné kamarátky, nosiacich aj nenosiacich príbuzných, či svoje babky a dedkov :-). Každý si tu nájde čosi pre seba a spolu ukážeme krásu nosenia aj nášmu mestu.

logo_nosime_deti_v_presove

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s